Home / Lajme / Maqedoni / Edhe një deputet e braktisë Gruevskin

Edhe një deputet e braktisë Gruevskin

1 shtator-Trajanov që është kryetar i LDM-së muajve të fundit kishte dalur me qëndrime të tij personale lidhur me krizën politike, në disa raste duke qenë kundër vendimeve dhe qëndrimeve të koalicionit qeveritar me VMRO-DPMNE. LDM ishte pjesë e koalicionit me VMRO-DPMNE dhe partitë e tjera të vogla.

Deputeti Pavle Trajanov nga Lidhja Demokratike e Maqedonisë, një parti e koalicionit me VMRO-DPMNE ka deponuar kërkesën në Parlament si deputet i pavarur.

Me këtë vendim Trajanov tërhiqet nga koalicioni me VMRO-DPMNE.

Trajanov që është kryetar i LDM-së muajve të fundit kishte dalur me qëndrime të tij personale lidhur me krizën politike, në disa raste duke qenë kundër vendimeve dhe qëndrimeve të koalicionit qeveritar me VMRO-DPMNE. LDM ishte pjesë e koalicionit me VMRO-DPMNE dhe partitë e tjera të vogla.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *