Home / Lajme / Maqedoni / Gjendet armatim në Odër të Tetovës

Gjendet armatim në Odër të Tetovës

4 shtator-Pesëdhjet e një vjeçari N.S pas disa orëve është privuar nga liria dhe në koordinim me gjykatësin hetues është mbajtur në SPB Tetovë. Janë marrë të gjitha masat dhe N.S do të sillet në gjykatën themelore të Tetovës për tu kryer procedurat e mëtutjeshme

Pjesëtarë të policisë nga Sektori për punë të brenbdshme në Tetovë gjatë orëve të mbrëmjes kanë kryer kontroll në shtëpinë dhe në hapësirat ndihmëse të 51 vjeçarit N.S nga fshatoi Odër i komunës së Tearcës.

Nga kontrolli i kyer me urdhër të gjykatësit janë gjetur “mitraloz DE 806 i kalibrit 7.62 mm, pushkë gjuetie Stejer i kalibrit 7.62 mm për të cilën ka pasur leje, 406 plumba të kalibrit 7.62 mm të vendosur në radhë, një qese najloni dhe në një kuti metali, si dhe 150 plumba të kalibrit 12.7 milimetër të cilët kanë qenë të vendosura në dy kuti metalike, njofton Telegrafi.

I gjithë materiali i konfiskuar është dokumetuar me fotografi dhe me video, dhe më pas janë marrë për ekspertizë.

Pesëdhjet e një vjeçari N.S pas disa orëve është privuar nga liria dhe në koordinim me gjykatësin hetues është mbajtur në SPB Tetovë. Janë marrë të gjitha masat dhe N.S do të sillet në gjykatën themelore të Tetovës për tu kryer procedurat e mëtutjeshme

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *