Home / Lajme / Rajon / Gold Ag dhe Shaqir Cërvadiku sjellin këngë ‘Shqiptar Stambolli’

Gold Ag dhe Shaqir Cërvadiku sjellin këngë ‘Shqiptar Stambolli’

21 shtator-Kënga është një bashkëpunim mes dy këngëtarëve të zhanreve të ndryshme, gjegjësisht REP-it dhe muzikës Popullore. Secili në mënyrën e vet përcjell mesazhin kushtuar shqiptarëve të Turqisë. Poashtu në këtë këngë edhe një recital nga Çun Lajçi, transmeton Tv Koha.

Reperi Arian Agushi ka publikuar projektin e tij më të ri “Shqiptar Stambolli” të cilën e solli në bashkëpunim me këngëtarin e muzikës popullore, Shaqir Cërvadiku.

Kënga është një bashkëpunim mes dy këngëtarëve të zhanreve të ndryshme, gjegjësisht REP-it dhe muzikës Popullore. Secili në mënyrën e vet përcjell mesazhin kushtuar shqiptarëve të Turqisë. Poashtu në këtë këngë edhe një recital nga Çun Lajçi.

Kënga erdhi e ralizuar me videoklip nga produksioni “M Production” dhe xhirimet janë bërë në Stamboll.Pas këtij projekti, reperi ka paralajmëruar edhe nëntë këngë të reja, për të cilat është duke punuar dhe do të publikohen së shpejti, raporton Tv Koha.

Autor I këngës është vetë Arian Agushi-GOLD AG, ndërsa muzika dhe orkestrimi janë bërë nga Burim Krasniqi. Kënga u është kushtuar shqiptarëve të cilët janë në numër të madh në Turqi, kurse e njejta është realizuar edhe me një videoclip nga dy këngëtarë, e cila ka marrë shumë pëlqime pas publikimit ditën e diel më 20 shtatorë në youtube.Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *