Home / Lajme / Maqedoni / Haxhilerët shqiptarë nga Zvicra janë shëndosh e mirë

Haxhilerët shqiptarë nga Zvicra janë shëndosh e mirë

25 shtator-„Të gjithë haxhilerët nga Zvicra, nën udheheqjen e Bekim Alimit dhe Fehim Dragushës janë shendosh e rehat.Keto informata sapo na i konfirmuar dy kolegët tanë, Allahu i ruajtte! Te vdekurve, Allahu haxhin ua pranofte dhe i mëshiroftë,“thuhet në një njoftim të Xhamisë së Bardh në Arburg

Të gjithe haxhilerët nga Zvicra, nën udheheqjen e Bekim Alimit dhe Fehim Dragushës janë shëndosh e mirë në Mekë.

Këtë lajm e ka bërë të ditur kryetari i Unionin të Imamëve Shqiptar në Zvicër, Nehat Ismaili

„Të gjithë haxhilerët nga Zvicra, nën udheheqjen e Bekim Alimit dhe Fehim Dragushës janë shendosh e rehat.Keto informata sapo na i konfirmuar dy kolegët tanë, Allahu i ruajtte! Te vdekurve, Allahu haxhin ua pranofte dhe i mëshiroftë,“thuhet në një njoftim të Xhamisë së Bardh në Arburg.

Albinfo.ch mëson po ashtu se asnjë haxhi në grupin e imamit Feim Abazit nuk është përfshirë në tragjedinë e Mekës.

Rreth 500 shqiptarë nga Zvicra kanë udhëtuar këtë vit për në haxh

Informacionet e fundit flasin nga Meka se së paku 453 persona kanë vdekur si pasojë e tollovisë dhe shtyrjeve të mëdha në qytetin Mina, afër Mekës.

Autoritetet arabe njoftojnë se 719 persona janë të lënduar në tragjedinë që ndodhi gjatë ritualit të ‘’gjuajtjes së djallit’’.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *