Home / Lajme / Maqedoni / Izairi takon kryetarët e komunave

Izairi takon kryetarët e komunave

21 shtator-“Përgatitja e dokumentimit teknik dhe të tenderit për mbylljen e deponive të egra në Rajonin Lindor dhe verilindor” dhe “Përgatitja e specifikacioneve teknike për furnizim të pajisjes për grumbullimin dhe transportimin e mbeturinave në Rajonin lindor dhe verilindor”.

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Nurhan Izairi sot do të mbajë takim pune me kryetarët e komunave të Rajoneve lindore dhe verilindore.

Në takim, kumtoi Ministria e Mjedisit, do të prezantohen dokumentet e përpunuara dhe do të shqyrtohen dhe diskutohen aktivitetet e ardhshme nga sfera e menaxhimit me mbeturinat në rajone, me qëllim të informimit të opinionit për realizimin e projekteve IPA: “Përgatitja e dokumentimit teknik dhe të tenderit për mbylljen e deponive të egra në Rajonin Lindor dhe verilindor” dhe “Përgatitja e specifikacioneve teknike për furnizim të pajisjes për grumbullimin dhe transportimin e mbeturinave në Rajonin lindor dhe verilindor”.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *