Home / Lajme / Maqedoni / Ja kompania shqiptare që do ketë objektin në kuadër të “Shkupi 2014”

Ja kompania shqiptare që do ketë objektin në kuadër të “Shkupi 2014”

8 shtator-Bëhet fjalë për ndërtimin e një objekti të stilit “Shkallët spanjolle”. Bëhet fjalë për një ndërtesë të lartë 16 metra, që do të ketë katin përdhes dhe trek ate. Në kuadër të tij janë paraparë edhe hapësira tregtare dhe komerciale.

Një kompani shqiptare “Amadeus” me pronar shqiptarë që jeton në diasporë do të ndërtojë një objekt në stil baroku por edhe me hapësira tregtare në qendër të Shkupit, në kuadër të projektit “Shkupi 2014”.

Bëhet fjalë për ndërtimin e një objekti të stilit “Shkallët spanjolle”. Bëhet fjalë për një ndërtesë të lartë 16 metra, që do të ketë katin përdhes dhe trek ate. Në kuadër të tij janë paraparë edhe hapësira tregtare dhe komerciale.

Kompania në fjalë në vitin 2013 për 1,6 milionë euro kishte blerë tokën në pjesën qendrore të kryeqytetit dhe se ajo ka marë si obligim të ndërtojë ‘shkallët spanjolle’. Në kuadër të projektit është paraparë edhe vendosja e disa skulpturave.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *