Home / Lajme / Maqedoni / Komandant Sokoli dikur me Ali Ahmeti, Gëzim Ostreni dhe të tjerët

Komandant Sokoli dikur me Ali Ahmeti, Gëzim Ostreni dhe të tjerët

20 shtator-
Kjo foto tregon kreun e ngushtë të luftës të cilët ishin tek Ukshini për tu informuar për gjendjen në zonëne lirë të Karadakut. Ahmeti në një intervistë të tij për ngjarjet në Kumanovë kishte theksuar se Ukshinin e njihte nga lufta 2001 dhe e kishte takuar njëherë, por duke mos folur më shumë.

Në rrjetet sociale së fundi është shpërndarë një foto ekskulzive ku shihet Ali Ahmeti në shoqërinë e Sami Ukshinit – Sokolit, komandantit kryesor të UÇK-së në rajonin e Likovës dhe Kumanovës, gjatë luftës së vitit 2001.

Kjo foto tregon kreun e ngushtë të luftës të cilët ishin tek Ukshini për tu informuar për gjendjen në zonëne lirë të Karadakut. Ahmeti në një intervistë të tij për ngjarjet në Kumanovë kishte theksuar se Ukshinin e njihte nga lufta 2001 dhe e kishte takuar njëherë, por duke mos folur më shumë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *