Home / Lajme / Maqedoni / Kujt po i drejtohet krahu i luftës në BDI me porosinë: Ne mundemi?

Kujt po i drejtohet krahu i luftës në BDI me porosinë: Ne mundemi?

7 shtator-Ndryshe ditë më parë BDI-ja mbajti mbledhje duke treguar unitet ku dolën të bashkuar bashkë me krahun e luftës dhe zgjodhën shefin e shtabit për zgjedhjet e 2016 që do të mbahen në prill.

Në kohën kur po flitet për “vlime” brenda BDI-së, krahu i luftës brenda kësaj partie i udhëhequr nga Hazbi Lika dhe Fatmir Dehari ka dërguar porosinë “Ne mundemi”. Këtë porosi ata e kanë dërguar nga Elbasani, ku kanë shkuar për të përcjellë ndeshjen historike të kombëtares shqiptare kundër Portugalisë. Nga krahu ushtarak i BDI-së nuk dëshirojnë të tregojnë se kujt ja kanë adresuar këtë porosi, duke thënë se domethënien e kësaj porosie e dinë më së miri ata që u është dedikuar.

Ndryshe ditë më parë BDI-ja mbajti mbledhje duke treguar unitet ku dolën të bashkuar bashkë me krahun e luftës dhe zgjodhën shefin e shtabit për zgjedhjet e 2016 që do të mbahen në prill.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *