Home / Lajme / Maqedoni / Makina shkel 8 vjeçarin nga Tetova

Makina shkel 8 vjeçarin nga Tetova

7 shtator-Nga përplasja, fëmija ka marr lëndime të rënda trupore dhe pas ndihmës mjekësore në Spitalin Klinik të Tetovës është transferuar urgjentisht në klinikat e Shkupit.

Dje pasdite, rreth orës 16.40 minuta në rrugën “Jane Sandanski” në Tetovë ka ndodhur një përplasje në rrugë ku është përfshirë makina e tipit xhip “Land Rover” me targa të Shkupit, i drejtuar nga 33-vjeçari E.A nga Tetova dhe një 8-vjeçar (këmbësorë) nga Tetova, njofton SPB-Tetovë.

Nga përplasja, fëmija ka marr lëndime të rënda trupore dhe pas ndihmës mjekësore në Spitalin Klinik të Tetovës është transferuar urgjentisht në klinikat e Shkupit.

Me autorizim të prokurorit publik, inspektimi në vendin e ngjarjes është bërë nga Departamenti i Punëve të Brendshme të Tetovës dhe për të përcaktuar shkaqet e aksidentit dhe gjithçka që lidhet me të, dhe dëmi i shkaktuar është vlerësuar në 5.000 denar

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *