Home / Lajme / Maqedoni / Nesër ditë jo pune për besimtarët myslimanë

Nesër ditë jo pune për besimtarët myslimanë

23 shtator-Nga kjo Ministri ua urojnë festën e Kurban Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë në vend, duke uruar paqe, lumturi dhe stabilitet në familje.

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale informoi se dita e parë e Kurban Bajramit, 24 shtator i vitit 2015 është ditë jo pune për besimtarët myslimanë të Republikës së Maqedonisë.

Nga kjo Ministri ua urojnë festën e Kurban Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë në vend, duke uruar paqe, lumturi dhe stabilitet në familje.

Përndryshe, edhe në Arabinë Saudite përmes një njoftimi zyrtar sivjet dita e parë e Festës së Kurban Bajramit do të jetë më 24 shtator

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *