Home / Lajme / Maqedoni / Partia e re “Uniteti” e Valon Kurtishit apo Gëzim Ostrenit?

Partia e re “Uniteti” e Valon Kurtishit apo Gëzim Ostrenit?

21 shtator-
Në opinion janë shumë dilema se e kujt është “Uniteti” i Valon Kurtishit apo Gëzim Ostrenit, por një gjë është e vërtet se edhe Valon Kurtishi edhe Gëzim Ostreni mundohen të garojnë me parti politike në zgjedhjet e prillit 2016

Partia e re “Uniteti” e cila u përfol se është parti nga përçarja e BDI-së, duket se këtë emër e gëzon Lëvizja e Valon Kurtishit si një nismë e disa organizatave joqeveritare, në krye me “Illyricum Libertas” dhe disa shoqata të tjera.

Në opinion janë shumë dilema se e kujt është “Uniteti” i Valon Kurtishit apo Gëzim Ostrenit, por një gjë është e vërtet se edhe Valon Kurtishi edhe Gëzim Ostreni mundohen të garojnë me parti politike në zgjedhjet e prillit 2016.

Portali TetovaSot informoi i pari për prishjet e marrëdhënieve mes Gjeneralit dhe Komandanit, ku Gjenerali ka mbajtur disa takime me të pakënaqurit e BDI-së në Ohër.

Siç mësohet pas Gjeneralit iu është bashkuar edhe komandat Qufa dhe disa emra të tjerë të cilët nuk kanë arritur për 12 vite të ngopen nga kulaçi i BDI-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *