Home / Lajme / Maqedoni / Prokurorja speciale ka pranuar letrën e grupit të njësisë speciale për rastin Kumanova

Prokurorja speciale ka pranuar letrën e grupit të njësisë speciale për rastin Kumanova

29 Shtator –
Janeva për 24 Vesti ka theksuar se ajo e ka lexuar letrën e nënshkruar nga pjesëmarrësit në operacionin e policisë në Kumanovë, por nuk nuk ka treguar nëse ajo do shqyrtojë këtë ras

Prokurorja Speciale, Katica Janeva ka pranuar letrën anonime nga një grup i pjesëtarëve të njësive speciale, në të cilin rastin e Lagjes së Trimave, ata kërkojnë që ajo të merr nën juridiksionin e saj.

Janeva për 24 Vesti ka theksuar se ajo e ka lexuar letrën e nënshkruar nga pjesëmarrësit në operacionin e policisë në Kumanovë, por nuk nuk ka treguar nëse ajo do shqyrtojë këtë rast.

Ministri i Drejtësisë Adnan Jashari përsëri tha se rasti Kumanova, Monstra, Sopoti dhe rastet e tjera, në të cilën opinioni kërkon të jenë lëndë e prokurorisë speciale nuk varet nga dëshirat e askujt dhe këmbëngulja, por nga ligji.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *