Home / Lajme / Maqedoni / Shkup, vidhen stoli ari në vlerë 22 mijë euro

Shkup, vidhen stoli ari në vlerë 22 mijë euro

Shkup, 26 Shtator – Gjatë natës së kaluar, autori i kësaj vepre në shtëpinë e SH.S., kishte hyrë duke e thyer xhamin e dritares me c’rast kishte bastisur shtëpinë prej nga kishte marrë me vete edhe stolitë e arit, duke i larguar në drejtim të panjohur.

Janë vjedhur stoli ari në vlerë prej 22 mijë eurove.Plackitja e këtilla ka ndodhur ne rrugën “Indira Gandi” në Shkup.

Policia ka njoftuar e gjatë natës së kaluar, autori i kësaj vepre në shtëpinë e SH.S., kishte hyrë duke e thyer xhamin e dritares me c’rast kishte bastisur shtëpinë prej nga kishte marrë me vete edhe stolitë e arit, duke i larguar në drejtim të panjohur.

Ndërkohë policia ka kumtur se po ndërmerrë masat e nevojshme ligjore për ta kapur autorin dhe ndricuar rastin. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *