Home / Lajme / Maqedoni / Tetovë, 19 vjeçari kërcënon nënën e tij

Tetovë, 19 vjeçari kërcënon nënën e tij

3 shtator-Pas raportimit të rastit në vendin e ngjarjes janë dërguar policët dhe inspektimi ekzekutiv, është gjetur arma e gazit me “Ecole EF” dhe i është marr nga ana e policisë. Janë gjetur gjithashtu edhe pesë fishekë bosh, tre në katin e parë të shtëpisë dhe dy në ballkon, dhe një që ishte ende në brenda tytën e armës.

19 vjeçari N.K nga fshati Xhepçisht i Tetovës, dje rreth orës 13.30 minuta, në një shtëpi familjare ka filluar një mosmarrëveshje familjare e ndërsjellë mes tij dhe nënës 51-vjeçare A.K, njofton SPB-Tetovë.

Mosmarrëveshja kulmoi shpejt dhe djali i saj ka hyrë në dhomë dhe më pas ka kërcënuar nënën, nga ballkoni i shtëpisë me një armë të gazit i cili ka gjuajtur disa plumba.

Pas raportimit të rastit në vendin e ngjarjes janë dërguar policët dhe inspektimi ekzekutiv, është gjetur arma e gazit me “Ecole EF” dhe i është marr nga ana e policisë. Janë gjetur gjithashtu edhe pesë fishekë bosh, tre në katin e parë të shtëpisë dhe dy në ballkon, dhe një që ishte ende në brenda tytën e armës.

Të gjithë të gjeturat janë fotodokumentuar dhe do të dorëzohen për një ekspertizë, ndërsa N.K është arrestuar, është diskutuar me të, dhe pastaj është liruar, por pas bisedës informative do të merren masa adekuate.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *