Home / Lajme / Maqedoni / Tetovë, 57 vjeçari bie në lumin Shkumbin

Tetovë, 57 vjeçari bie në lumin Shkumbin

9 shtator-
Nga përplasja ai ka mar lëndime në kokë. Menjëherë është thirrur një ambulancë dhe një ekip i zjarrfikësve, të cilët e kanë nxjerrë nga lumi, dhe më pas ai është transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës pas ndihmës, është liruar për trajtim në shtëpi.

57 vjeçari M.K nga Tetova dje rreth orës 10 të mbrëmjes nga një kalimtar i rastit ishte parë se kishte ka përfunduar poshtë në shtratin e lumit Shkumbin, në afërsi të urës në Çarshinë e Epërme. Më shumë gjasa, ai ka humbur ekuilibrin e tij dhe ka përfunduar në lumë, njofton SPB-Tetovë.

Nga përplasja ai ka marr lëndime në kokë. Menjëherë është thirrur një ambulancë dhe një ekip i zjarrfikësve, të cilët e kanë nxjerrë nga lumi, dhe më pas ai është transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës pas ndihmës, është liruar për trajtim në shtëpi.

Vendi i rënies i 58-vjeçarit M.K është fotodokumentuar dhe për të përcaktuar rrethanat e gjithë rastit në fjalë.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *