Home / Lajme / Maqedoni / Veljanovski në takim me ambasadorët e sapo emëruar të Austrisë dhe OSBE-së

Veljanovski në takim me ambasadorët e sapo emëruar të Austrisë dhe OSBE-së

10 shtator-Siç u paralajmërua, sot Veljanovski do të realizojë takim edhe me shefen e sapo emëruar të Misionit të OSBE-së në Maqedoni, Nina Suomalainen.

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Trajko Veljanoski sot do të realizojë takim me ambasadorin e sapoemëruar të Republikës së Austrisë në vend, Renate Kobler.

Siç u paralajmërua, sot Veljanovski do të realizojë takim edhe me shefen e sapoemëruar të Misionit të OSBE-së në Maqedoni, Nina Suomalainen.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *