Home / Lajme / Maqedoni / Vidhen dy objekte tregtare në Bogovinë

Vidhen dy objekte tregtare në Bogovinë

9 shtator-Sipas policisë pasi që e kanë çkyçur rrymën elektrike hajnat kanë hyrë brenda dhe nga arka kanë marrë sasi të konsiderueshme të të hollave dhe kanë ikur në drejtim të panjohur, transmeton Tv Koha.

Hajnat operojnë edhe në fshatin Bogovinë. Cak i hajnave kanë qenë ndërmarrja auto park Univerzal dhe EuroFarm, të cilët janë plaçkitur nga persona të panjohur. Televizioni Koha ka siguruar pamjet pas vjedhjes në këta dy objekte tregtare në fshatin Bogovinë.

Policia njoftoi se sot në orët e hershme të mëngjesit rreth orës 4, persona të panjohur kanë kryer vjedhje të rëndë në Supermarketin EUROFARM në Bogovinë, pronë e 21 vjeçares Z.M nga ky fshat. Sipas policisëm pasi që e kanë çkyuç rrymën elektrike hajnat kanë hyrë brenda dhe nga arka kanë marrë sasi të konsiderueshme të të hollave dhe kanë ikur në drjetim të panjohur, transmeton Tv Koha.

Poashtu sot një orë më pas, persona të panjohur me forcë kanë hapur derën hyrëse të lokalit për shitjen e auto pjesëve Univerzal, në fshatin Bogovinë, pronë e Sh.M 47 vjeçarë.Poashtu edhe këtë lokal tregtarë janë vejdhur sasi e konsiederueshme e të hollave. Policia ka bërë të ditur se është duke punuar në zbardhjen e këtij rasti dhe kapjen e autorëve të cilët kryen vjedhje në dy objektet tregtare në këtë fshat. Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *