Home / Lajme / Maqedoni / 16 vjeçarja nga Xhepçishti tenton të hidhet nga ballkoni, shpëtohet nga policia

16 vjeçarja nga Xhepçishti tenton të hidhet nga ballkoni, shpëtohet nga policia

21 tetor-Në një kohë të shkurtër, janë dërguar njësiti i policisë së SPB-Tetovë, dhe ekipet mjekësore si dhe zjarrfikësit. Me angazhimin e njësitit të policisë, vajza është pranuar dhe shpejt ka hyrë brenda në shtëpi, ku më pas është transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës për ndihmë mjekësore

Mbrëmë rreth orës 21:30minuta, 62-vjeçari O.Sh nga Xhepçishti i Tetovës, ka raportuar se e mitura, vajza e tij 16-vjeçare është ngjitur në ballkonin e nën kulmit të shtëpisë së tyre duke synuar që të hidhet ose të kërcejë për tu plagosur, njofton SPB-Tetovë.

Në një kohë të shkurtër, janë dërguar njësiti i policisë së SPB-Tetovë, dhe ekipet mjekësore si dhe zjarrfikësit. Me angazhimin e njësitit të policisë, vajza është pranuar dhe shpejt ka hyrë brenda në shtëpi, ku më pas është transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës për ndihmë mjekësore.

Sipas dëshmisë së të afërmit e saj, ajo shumë gjatë është përballur me çrregullime psikologjike dhe shumë herë ka qenë e shqetësuar

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *