Home / Lajme / Maqedoni / Anulohet rasti “Puç”, Zaev nuk ka marr ftesë

Anulohet rasti “Puç”, Zaev nuk ka marr ftesë

22 tetor-Avokatët thonë se Zoran Zaev nuk ka ardhur për shkak se është në një takim me përfaqësues të huaj për fondet e investimeve të huaja.

Seanca e sotme për rastin “Puç” është anuluar, Zoran Zaev nuk ka marrë një ftesë, gjykata nuk e di pse, .

Avokatët thonë se Zoran Zaev nuk ka ardhur për shkak se është në një takim me përfaqësues të huaj për fondet e investimeve të huaja.

Në procesin gjyqësor “Puç“, të akuzuar janë edhe ish drejtori i DSK-së Zoran Verushevski, gruaja e tij Sonja dhe dy të punësuar në Komunën e Strumicës.

Të gjithë akuzohen për spiunim dhe dhunë ndaj përfaqësuesve të organeve shtetërore

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *