Home / Lajme / Maqedoni / Babai reh vajzën me kabël elektrik (VIDEO)

Babai reh vajzën me kabël elektrik (VIDEO)

Tetovë, 27 Tetor – “Kur është kthyer nga shkolla, babai ka filluar një zënkë verbale me atë dhe më pas e ka goditur disa herë me shuplakë, ndërsa ka marrë edhe një kabëll elektrik dhe ka vazhduar ta godasë në shpinë dhe këmbë.

15 vjeçarja e mitur nga Zhelina, ka denoncuar mbrëmë (të hënën mbrëma) rreth orës 19.00 dhunë në familje që e ka kryer babai i saj 37 vjeçarë B.A.

“Kur është kthyer nga shkolla, babai ka filluar një zënkë verbale me atë dhe më pas e ka goditur disa herë me shuplakë, ndërsa ka marrë edhe një kabëll elektrik dhe ka vazhduar ta godasë në shpinë dhe këmbë. Shumë shpejt është kyçur gjyshja e cila e ka ndaluar rahjen e mëtutjeshme. 15 vjeçarja ka dalur nga shtëpia që të denoncojë rastin, dhe në praninë e një puntori social, është biseduar dhe më vonë është ftuar edhe prindi i cili pas bisedës është lëshuar ndërsa vajza është dorëzuar në Qendrën për Punë sociale. Janë marrë masa për zbardhjen e plotë të rastit dhe më pas do të ketë edhe padi adekute”, njofton Policia e Tetovës.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *