Home / Lajme / Maqedoni / Berisha: Kushtet çnjerëzore për shqiptarët në burgun e Idrizovës në Maqedoni

Berisha: Kushtet çnjerëzore për shqiptarët në burgun e Idrizovës në Maqedoni

19 tetor-Duke mos marre persiper vertetesine e fotos, po e botoj me thirrjen per deputetet shqiptare ne Republiken e Maqedonise dhe grupe te te drejtave te njeriut te ketij vendi, shoqerine civile dhe autoritete te tjera te verifikojne gjendjen e te burgosurve shqiptare por dhe te tjere ne kete burg!“, shkruan Berisha në Facebook.

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar për kushtet e të burgosërve shqiptarë në burgun e Idrizoves në Maqedoni.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha ka kërkuar nga deputetët shqiptarë në Republikën e Maqedonisë dhe grupe të të drejtave të njeriut të këtij vendi, shoqerinë civile dhe autoritete të tjera të verifikojnë gjendjen e të burgosurve shqiptarë.

“Fotografi dixhital denoncon: Kushtet çnjerezore per shqiptaret ne burgun e Idrizoves.
Ketu me poshte keni foto te derguara nga qytetari L.D, me te cilen paraqiten te burgosur shqiptare ne kushte çnjerezore ne burgun e Idrizoves ne Maqedoni.
Duke mos marre persiper vertetesine e fotos, po e botoj me thirrjen per deputetet shqiptare ne Republiken e Maqedonise dhe grupe te te drejtave te njeriut te ketij vendi, shoqerine civile dhe autoritete te tjera te verifikojne gjendjen e te burgosurve shqiptare por dhe te tjere ne kete burg!“, shkruan Berisha në Facebook.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *