Home / Lajme / Maqedoni / Ced viziton qendrën ditore në Tetovë (VIDEO)

Ced viziton qendrën ditore në Tetovë (VIDEO)

Tetovë, 07 Tetor – Qendra për edukim dhe zhvillim-CED sot vazhduan aktivitete e tyre me crast te fëmijët me aftësi të kufizuara nëpërmjet këtij aktiviteti dhe mbështetje qe ju ofrua ata kërkojnë dhe mbrojnë të drejtat e tyre.

Me rastin e javës së Fëmijëve, Qendra për edukim dhe zhvillim-CED, me mbështetje të Pestalocit, të cilët implementojnë “Kampanjë për promovim të të drejtave të Fëmijëve” sot vazhduan aktivitete e tyre me crast fëmijët me aftësi të kufizuara nëpërmjet këtij aktiviteti dhe mbështetje qe ju ofrua ata kërkojnë dhe mbrojnë të drejtat e tyre, transmeton Televizioni Koha.

Me këtë rast flet njëri nga koordinatoret e kësaj kampanje Metin Muaremi i cili tregon rrjedhen e aktiviteteve gjatë ditës së sotme dhe gjithashtu deklaron se interesimi dhe mbështetja nuk mungoi sot nga ana institucionale poashtu edhe nga qendra private,dhe ai u shpreh se me rastin e kesaj kampanje institucionet, organet shtetërore por edhe vet prindërit shprehen nje gadishmeri për të ndihmuar dhe mbështetur fëmijët me aftësi të kufizuar, njofton Televizioni Koha.

Qendra për edukim dhe zhvillim-CED me rastin e kësaj kampanje do i vazhdojnë aktivitetet e tyre edhe gjate ditës së nesërme. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *