Home / Lajme / Maqedoni / Dëbora e parë në Malin Sharr dhe fshatin Brezë

Dëbora e parë në Malin Sharr dhe fshatin Brezë

23 tetor-“Sot që në orët e hershme të mëngjesit ka nisur të bie dëborë me intensitet të madh, ndërkaq reshjet e dëborës ende vazhdojnë”, njoftojnë banorët e fshatrave të Karadakut, si Breza, Tanusha e Malina

Sot në fshatin Brezë, rrethit të Shkupit, ka rënë dëbora e parë.

“Sot që në orët e hershme të mëngjesit ka nisur të bie dëborë me intensitet të madh, ndërkaq reshjet e dëborës ende vazhdojnë”, njoftojnë banorët e fshatrave të Karadakut, si Breza, Tanusha e Malina.

Ndërkohë raportohet se reshje të borës ka edhe në malin Sharr.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *