Home / Lajme / Maqedoni / Detaje rreth rastit të sotëm në Tetovë

Detaje rreth rastit të sotëm në Tetovë

26 Tetor -Me autorizim të prokurorit publik, dhe ekipi i policisë së Tetovës është inspektuar shpejt vendi i ngjarjes dhe në banesën e P.D në rrugën “Kiro Ristovski-Drnc” në Tetovë është gjetur një armë e punuar me dorë, e kalibrit 7.65 mm, pesë plumba të kalibrit të njëjtë, si dhe disa gjurmë të tjera që janë marrë për ekspertizë.

Sot në mëngjes rreth orës 7:00, 53-vjeçarja E.D. nga Tetova me telefon ka raportuar se babai i saj 80-vjeçar P.D. është plagosur rëndë me armë zjarri (arma e punuar me dorë) dhe të cilin me një autoambulancë e kanë transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës, dhe për shkak të ashpërsisë së lëndimeve është transferuar urgjentisht në klinikat e Shkupit, njofton SPB-Tetovë.

Me autorizim të prokurorit publik, dhe ekipi i policisë së Tetovës është inspektuar shpejt vendi i ngjarjes dhe në banesën e P.D në rrugën “Kiro Ristovski-Drnc” në Tetovë është gjetur një armë e punuar me dorë, e kalibrit 7.65 mm, pesë plumba të kalibrit të njëjtë, si dhe disa gjurmë të tjera që janë marrë për ekspertizë. Nga E.D dhe burri i saj janë marr dorashka parafine, dhe për të cilat do të merren edhe nga i plagosuri.

SPB-Tetovë, në koordinim me prokurorin publik, do të ndërmerren masa dhe aktivitete për sqarimin e plotë të rastit

Gjithashtu lexo

BESA me Çupin dhe LR-PDSH me Agollin do të garojnë në Dibër

Partitë politike bashkë me degët komunale po i bëjnë përgatitjet e fundit para zgjedhjeve lokale, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *