Home / Lajme / Maqedoni / Ermira Mehmeti: Ja pse largohem nga BDI-j

Ermira Mehmeti: Ja pse largohem nga BDI-j

14 tetor-
“Unë për vendimin tim e kam informuar kryetarin e partisë, ai e din se situata në parti seriozisht ka eskaluar dhe mendoj se shansi për të bërë reformën tashmë ka nisur të harxhohet. Ose reforma të menjëhershme ose alternativa tjera, nuk e përjashtoj faktin që unë të largohem nga BDI” tha Ermira Mehmeti.

Deputetja Ermira Mehmeti ka folur edhe publikisht lidhur me shkaqet që kanë sjellë deri te largimi i saj nga BDI-ja. Ajo ka thënë se për këtë vendim e ka njoftuar edhe kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, pasi ka vërejtur se hapësira për reformat e kërkuara është ngushtuar dhe nuk ka mbetur alternativë tjetër.

“Unë për vendimin tim e kam informuar kryetarin e partisë, ai e din se situata në parti seriozisht ka eskaluar dhe mendoj se shansi për të bërë reformën tashmë ka nisur të harxhohet. Ose reforma të menjëhershme ose alternativa tjera, nuk e përjashtoj faktin që unë të largohem nga BDI” tha Ermira Mehmeti.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *