Home / Lajme / Maqedoni / Fejzullau revoltohet “Allahu hajrin ua dhashtë shqiptarëve”

Fejzullau revoltohet “Allahu hajrin ua dhashtë shqiptarëve”

23 Tetor – Deputeti i PDSH-së, Ernad Fejzullau nga Parlamenti I Maqedonisë kërkon më shumë buxhet dhe investime në komunat shqiptare të Maqedonisë.

Ai shpreh brengosjen se në komunat ku shumica janë shqiptarë kushtet janë tepër të rrënda, ndërsa në komunat maqedonase si në Qendër dhe Aerodrom jetohet si ne Amerikë.

Ai shpreh shqetësimin se nuk investohet në Çair të Shkupit, andaj PDSH-ja ka propozuar amendamente në Parlament ku debatohet për buxhetin e vitit të të ardhshëm.

Fejzullai madje adreson kritika ndaj funskionarëve të BDI-së se ata janë fajtor se nuk investohen në komunat shqiptare. Ai madje i revoltuar shprehet se në komunat shqiptare rrë nde se mund të ndryshohet me kë të garniture politike, andaj shprehet me fjalorin popullor shqiptar dhe shprehje frazeologjike. “Allahu hajrin ua dhashtë”.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *