Home / Lajme / Rajon / Gazetat serbe: Mijallkov në mes të Beogradit me revole dhe 7 plumba

Gazetat serbe: Mijallkov në mes të Beogradit me revole dhe 7 plumba

Shkup, 19 Tetor – Sasho Mijallkovit, i cili javën e kaluar u arrestua në aeroportin e Beogradit, përveç revoles “Bereta”

Janë gjetur edhe dorëza kirurgjike dhe një kuti shtesë me municion, që tregon se ai nuk ka folur të vërtetën kur para policisë serbe ka deklaruar se revolen e ka harruar “rastësisht” në çantën e dorës, shkruan gazeta serbe “Alo”.

Kjo gazetë shkruan se Mijallkov është liruar pas intervenimit të fuqishëm nga kreu i qeverisë maqedonase.

Ministria e punëve të brendshme luste që Mijallkov të lirohet menjëherë pa u marrë në pyetje dhe pa kontrolle plotësuese. Kolegët serbë janë treguar të gatshëm të pranojnë këto lutje, por është përzier prokuroria, e cila nuk ka lejuar që Mijallkov të lirohet pa procedurat e parapara për raste të tilla”, ka deklaruar një burim për gazetën “Alo”.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *