Home / Lajme / Maqedoni / Kampanjë për luftën kundër kancerit (VIDEO)

Kampanjë për luftën kundër kancerit (VIDEO)

Tetovë, 27 Tetor – Me iniciativë të qendrës tregtare ReMall, sot ne hapësirat e kësaj qendre u mbajt kampanja me moton “Ne jemi pjesë e luftës kundër kancerit të gjirit”.

Me iniciativë të qendrës tregtare ReMall, sot ne hapësirat e kësaj qendre u mbajt kampanja me moton “Ne jemi pjesë e luftës kundër kancerit të gjirit” – pjesë e cilës kampanje ishin edhe studentet e fakultetit të mjeksisë pran USHT-së.

Është fakt konkret dhe i dukshëm se informimi dhe sensibilizimi ka mundësuar diagnostikim te parakohshëm të kancerit i cili ka rezultuar me shërim në pjesën më të madhe të rasteve theksoi – Elmedina Hasani-studente e mjekësis, transmeton Televizioni Koha.

Gjatë kësaj kampanje u ndane broshura me udhëzime dhe gjithashtu edhe nga një shall si dhuratë për vizitorët. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *