Home / Lajme / Maqedoni / Kapet personi që dogji 11 vetura në Kumanovë

Kapet personi që dogji 11 vetura në Kumanovë

13 tetor-
Tani për tani dihet se djegia e veturave kishte filluar në orën 23.30 në Qytetin e Kumanovës. Derisa personi në fjalë po i digjte makinat, policia, pronarët e veturave dhe zjarrfikësat po përpiqeshin ta lokalizonin zjarrin. Për fat të mirë, ai sot në mëngjes është kapur në flagrancë nga policia

Policia e Kumanovës thotë se e ka arrestuar personin i cili i ka vënë flakën 11 veturave në lokacione të ndryshme të Kumanovës, transmeton gazeta “Lajm”. Pas bisedës informative, sic thuhet në polici, ai do t’i dorëzohet organeve të drejtësisë respektivisht gjykëtësit për procedurë të mëtutjeshme. Në fakt, sic thuhet, për 5 orë, ai mbrëmë ka arritur tia vë flakën 11 veturave në 4 lokacione në Kumanovë.

Tani për tani dihet se djegia e veturave kishte filluar në orën 23.30 në Qytetin e Kumanovës. Derisa personi në fjalë po i digjte makinat, policia, pronarët e veturave dhe zjarrfikësat po përpiqeshin ta lokalizonin zjarrin. Për fat të mirë, ai sot në mëngjes është kapur në flagrancë nga policia./Lajm

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *