Home / Lajme / Maqedoni / LAJM PIKËLLIMI – Ndahet nga jeta Profesori i shkollës Liria Tetovë Isen Bajrami (VIDEO)

LAJM PIKËLLIMI – Ndahet nga jeta Profesori i shkollës Liria Tetovë Isen Bajrami (VIDEO)

29 Tetor – Sot në moshën 58 vjeçare është ndarë nga jeta Isen Bajrami profesor në shkollën Liria Tetovë.

Sot rreth orës 09;00 të mëngjesit është ndarë nga jeta Isen Bajrami profesor i kimisë në shkollen Liria në Tetove. Profesor Iseni ka pësuar një sulm i cili ka qenë fatal për jetën e tijë mëngjesin e sotshëm.

Isen Bajrami gjithë jetën e tijë ia kushtoi arsimit duke qenë 35 vite profesor i zellshem i respektueshem nga koleget e tije.

Isen Bajrami do të kujtohet çdo herë nga nxënësit e shkolles fillore Liria Tetove si një profesor i cili çdo her i ka edukuar dhe i ka udhëzuar në rruge të drejtë shum gjenerata.

Varimi i të ndjerit bëhet sot në Iqindi në ora 14 e 20.

Arsimtaret e shkolles Liria Tetove sot në ora 16;00 kanë caktuar mbledhje komemorative për të ndjerin Isen Bajrami.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *