Home / Lajme / Maqedoni / Mitrovicë: Ja si duket ura e Ibrit një ditë pas “Lirimit”

Mitrovicë: Ja si duket ura e Ibrit një ditë pas “Lirimit”

18 tetor-Riparimi i urës kryesore mbi lumin Ibër në Mitrovicë dhe largimi i ‘parkut të paqes’ është plan i financuar nga Bashkimi Evropian, dhe duhet të përfundojë deri në qershor të vitit 2016.

Kështu dukej sot në mëngjes ura kryesore mbi lumin Ibër në Mitrovicë.

Nga të dyja anët e urës vërehen barriera të metalta, të vendosura dje nga kompania e kontraktuar nga Bashkimi Evropian, me rastin e punimeve për riparimin e urës në Mitrovicë dhe pjesës rreth saj.

Riparimi i urës kryesore mbi lumin Ibër në Mitrovicë dhe largimi i ‘parkut të paqes’ është plan i financuar nga Bashkimi Evropian, dhe duhet të përfundojë deri në qershor të vitit 2016.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *