Home / Lajme / Rajon / Peja proteston për Kumanovën

Peja proteston për Kumanovën

17 tetor-
Si u vranë djemtë tanë?

Çfarë po ndodh me të burgosurit?

Protesta nis në ora 13:00 dhe është e dyta që mbahet në Pejë për “Kumanovën”

Të hënën, më datë 19 tetor, do të mbahet në qytetin e Pejës një protestë lidhur me ngjarjet e 9 dhe 10 majit në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë

Motoja e protestës është “Shteti po hesht për trimat tanë”, ndërsa do të mbahet në qendër të Pejës”.

Në këtë manifestim do të kërkohet përgjigje për këto pyetje:

Pse ndodhi Kumanova?

Çfarë ndodhi në Kumanovë?

Si u vranë djemtë tanë?

Çfarë po ndodh me të burgosurit?

Protesta nis në ora 13:00 dhe është e dyta që mbahet në Pejë për “Kumanovën”

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *