Home / Lajme / Maqedoni / Policia sot ka arrestuar edhe Ibrahim Murtezanin-Komandant Haraçinën (VIDEO)

Policia sot ka arrestuar edhe Ibrahim Murtezanin-Komandant Haraçinën (VIDEO)

15 tetor – Informacionin e kanë konfirmuar edhe familjarë të Murtezanit, i cili ndryshe është në gjendje të invalidizuar dhe lëviz me karrocë. “

Në mesin e të arrestuarëve në aksionin e sotëm policor është edhe Ibrahim Murtezani- Komandant Haraçina, kanë njoftuar për “Lajm” miq të afërt të tij. Informacionin e kanë konfirmuar edhe familjarë të Murtezanit, i cili ndryshe është në gjendje të invalidizuar dhe lëviz me karrocë. “Ju bajm me dije qe Braha është i sëmur nga boshti kurrizor dhe nervi boshtit smun te qendron ne kembe ka dhimbje te medha siq edini edhe para sa dite kerkoi edhe ndihme nga gjith ju por lutemi qe gjith kush ka mundesi posaqerisht Ali Ameti dhe bdi mos te qendrojn duar kryq e luftetaret e liris edhe ne gjendjet e tyre me kritike me lloj lloj semundje te mos kursehen nga malltretimet vetem evetem mos tu prishet rahatlleku i kolltuqeve . Të mirren masa urgjentisht per komandant haraqinen te lirohet ete dergohet ne spital te sherohet po edhe per gjiith shqiptart tjer qe Jan arrestu sot”, ka shkruar një mik i tij në adresën e gazetës “Lajm.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *