Home / Lajme / Maqedoni / Prani e shtuar policore në rajonin Shkup -Kumanovë

Prani e shtuar policore në rajonin Shkup -Kumanovë

20 tetor-Mësohet se kjo prani e shtuar ka të bëjë me ruajtjen e rendit dhe sigurisë, në këtë periudhë kur nuk ka rezultate në planin e implementimit të marrëveshjes politike.

Gjatë orëve të natës ka pasur prani të shtuar policore në aksin rrugor Kumanovë-Shkup, kryesisht në rrugën e vjetër që lidh shumë vendbanime.

Prania e shtuar policore me patrullime të dyfishuara është parë në disa udhëkryqe dhe akse rrugore në rajonin e Kumanovës.

Mësohet se kjo prani e shtuar ka të bëjë me ruajtjen e rendit dhe sigurisë, në këtë periudhë kur nuk ka rezultate në planin e implementimit të marrëveshjes politike.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *