Home / Lajme / Botë / Predha e ISIS-it qëllon helikopterin rus: Çmenden nga gëzimi, por u ndodhë diçka e papritur (Video)

Predha e ISIS-it qëllon helikopterin rus: Çmenden nga gëzimi, por u ndodhë diçka e papritur (Video)

19 Tetor – Në rrjetet sociale janë publikuar pamje nga Siria, të cilat me gjasë janë realizuar nga pjesëtarë të Shtetit Islamik, ku tregohet momenti i goditjes me raketë të një helikopteri “Mil Mi-8”, prodhim rus, pronë e Ushtrisë Siriane.

Në video shihet një goditje e drejtpërdrejtë e helikopterit, dhe më pas dëgjohen klithmat e islamistëve të ngazëllyer, “Allah Akbar!…”, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, festimi u ndal shpejt kur ata kuptuan se helikopteri vazhdoi që qëndroj në ajër.

Në fakt, ai është një helikopter rus i prodhuar t’u rezistojë goditjeve të fuqishme, i cili vazhdoi qetësisht fluturimin e tij.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *