Home / Sport / Shkendija barazon me Vardarin ne Shkup. Renova mundi Mladostin 1:0

Shkendija barazon me Vardarin ne Shkup. Renova mundi Mladostin 1:0

26 Tetor – Kryendeshja e javës së 11-të, të elitës së futbollit vendor Vardari – Shkëndija është mbyllur me barazimin pa gola

Kryendeshja e javës së 11-të, të elitës së futbollit vendor Vardari – Shkëndija është mbyllur me barazimin pa gola. Kështu me ndarjen e pikëve këto dy skuadra nuk kanë ndërruar as pozitat e tyre në renditje, ku Vardari ka 27 ose 1 pikë më shumë se Shkëndija. Skuadra e Shkupit në derbin lokal me Metalurgun të luajtur në Veles me vetëm një gol të shënuar nga Beom ka marrë tri tria pikët. Po aq gola u shënuan edhe në ndeshjen Renova – Mlladost, ku skuadra nga Xhepçishti iu gëzuar fitores. Ndërsa në dy ndeshjet e tjera Bregallnica – Sileksi dhe Horizonti – Rabotniçki nuk pati fitues dhe ato u mbyllën me barazimin 1;1 gjegjësisht 2:2.

LPFM – Java e XI
Bregallnica 1 – 1 SileksI
Metalurgu 0 – 1 Shkupi
Renova 1 – 0 Mlladost
Horizont 2 – 2 Rabotniçki
Vardari 0 – 0 Shkëndija

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *