Home / Lajme / Maqedoni / Shkilet afati, bisedimet për rregullativën zgjedhore vazhdojnë sot

Shkilet afati, bisedimet për rregullativën zgjedhore vazhdojnë sot

07 tetor –
Sot duhet të vazhdojnë bisedimet dhe të arrihet marrëveshje, ndërmjet grupeve punuese të katër partive politike.

Nuk ëhtë arritur marrëveshje rreth rregullativës zgjedhore, edhe pse mbrëmë në mesnatë, ishte afati i fundit për plotësimin e kësaj pjese të Marrëveshjes së Përzhinos, transmeton gazeta “Lajm”.

Sot duhet të vazhdojnë bisedimet dhe të arrihet marrëveshje, ndërmjet grupeve punuese të katër partive politike.

Sic u tha dje, ndërkombëtarët kanë propozuar të nërpritet mundësia e votimit të diasporës në zgjedhje, pastaj të bëhet verifikim i votuesve në terren, modeli zgjedhor të mbetet i njëjëti, Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) ta ndryshojë përbërjen, mediat të mos munden të jenë donatorë në fushatë etj.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *