Home / Sport / Shorti i barazhit për “Euro 2016″, ja kundërshtarët

Shorti i barazhit për “Euro 2016″, ja kundërshtarët

18 Tetor – Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i barazhit për kualifikimet në Kampionatin Evropian.

Tetë skuadrat e vendit të tretë i kanë mësuar kundërshtarët e tyre në hapin e fundit për kualifikimin në Evropian.

Përfaqësuesja e Ukrainës do të takohet në Play Off me Slloveninë. Suedia e Ibrahimovicit do të përballet me Danimarkën në përballjen e famshme skandinave.

Bosnja e Hercegovina biletën për Evropian do ta kërkoi në përballje me Irlandën. Hungari-Norvegji do të jetë përballja e katërt e barazhit. Ndeshjet do të zhvillohen me 12 dhe 15 nëntor.

Ukraina – Slovenia

Suedia – Danimarka

Bosnja dhe Hercegovina – Irlanda

Hungaria – Norvegjia

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *