Home / Lajme / Maqedoni / Shpërthen zjarri në një shëtpi në Gostivar

Shpërthen zjarri në një shëtpi në Gostivar

14 tetor-Është bërë inspektimit në vendin e ngjarjes për tu përcaktuar të gjitha detajet që lidhen me zjarrin, ndërsa dëmi i përgjithshëm është vlerësuar në 30 mijë denarë.

Dje në mbrëmje rreth orës 21:30 minuta një zjarr ka shpërthyer në katin e parë të shtëpisë së A.M 52-vjeçar në fshatin Zdunje të Gostivarit, njfofton SPB-Tetovë. Është djegur tabela elektrike e katit të parë dhe kablloja, dhe shkaku i zjarrit, është nga ndonjë defekt i instalimit të brendshëm.

Me ndërhyrjen e zjarrfikësve, zjarri në një kohë të shkurtër është lokalizuar dhe nuk është përhapur përreth.

Është bërë inspektimit në vendin e ngjarjes për tu përcaktuar të gjitha detajet që lidhen me zjarrin, ndërsa dëmi i përgjithshëm është vlerësuar në 30 mijë denarë.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *