Home / Lajme / Maqedoni / Shtrenjtohen derivatet e naftës dhe benzinës

Shtrenjtohen derivatet e naftës dhe benzinës

19 Tetor – Sonte në mesnatë do të shtrenjtohen derivatet e naftës dhe benzinës

Nga mesnata të gjitha derivatet e naftës do të shtrenjtohen për gjysmë denari. Kështu vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE).

Një litër Euro-Super BS-95 do të kushtoj 63 denarë, a Euro-Super BS-98 do të shitet për 95 denar. Çmimi i ri i Euro-Dizelit do të kushtoj 50.50 denarë për litër.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *