Home / Lajme / Maqedoni / Spasov nuk do të ndërtoj asnjë çerdhe te shqiptarët e Shkupit, Tetovës, Kumanovës

Spasov nuk do të ndërtoj asnjë çerdhe te shqiptarët e Shkupit, Tetovës, Kumanovës

19 Tetorë – Vitin e ardhshëm do të ndërtohen 22 çerdhe në komunat maqedonase dhe asnjë tek komunat shqiptare

Ministri i punës dhe politikës sociale Dime Spasov paralajmëroi se vitin e ardhshëm janë planifikuar që të ndërtohen 22 çerdhe të reja, prej të cilave asnjëra nuk do të jetë në hapësirat shqiptare.

“Në komunën Qendër do të kemi rreth tri objekte, në Kisella Voda, Aerodrom, Gjorçe Petrov, Gazi Babë dhe gjithkund ku ka nevojë.

Në vitin 2016 këto 22 çerdhe duhet që të krijojnë 2.000 vende të reja të punës për përkujdesin ndaj fëmijëve”, deklaroi ministri Spasov pas lëshimit në përdorim të kopshtit të ri të fëmijëve në Komunën Karbinci.

Çfar bën partneri shqiptar në qeveri Bdi-ja?

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

6 komente

 1. I’d like to find out more? I’d care to find outt some additional information.

 2. Howdy! I just would like to give a huge thumbs up for the great
  information youve right here on this post. I shall be coming back to your
  blog for more soon.

 3. Hey! I just want to give an enormous thumbs up for
  the nice information you have got right here
  on this post. I might be coming again to your blog for more soon.

 4. I savor, result in I found just what I was
  having a look for. You’ve ended my four day lengthy hunt!
  God Bless you man. Have a nice day. Bye

 5. I have a happy analytical eyesight pertaining to fine detail and may anticipate problems just before these people occur.

 6. I love to share knowledge that will I have accrued through the 12 months
  to help improve team overall performance.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *