Home / Lajme / Botë / Supermakina humbet kontrollin, 26 të plagosur në Maltë (VIDEO)

Supermakina humbet kontrollin, 26 të plagosur në Maltë (VIDEO)

05 Tetor – Gara me vetura shkakton incident ku la të plagosur 26 persona , 6 prej tyre në gjendje kritike

Më shumë se 20 persona janë plagosur rëndë pasi një milioner britanik humbi kontrollin e makinës së tij 1 milionë dollarëshe në një garë rally në Maltë.

Paul Bailey po ecte me shpejtësi me Porsche Spyder, kur makina rrëshkiti dhe u përplas me barrierat dhe spektatorët anës rrugës.

5 nga 26 të plagosurit janë në gjendje kritike për jetën, përfshirë një vajzë 6-vjeçare.

Një dëshmitar tha për ‘Times of Malta’: “Makina humbi kontrollin kur rrota e pasme preku në një pjesë me bar. U përplas direkt te spektatorët”.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *