Home / Lajme / Maqedoni / Tetova qyteti më I ndotur në botë

Tetova qyteti më I ndotur në botë

30 tetor-Kjo është disa herë më shumë se në Pekin, Sao Paulo dhe shumë kryeqytete të tjera të botës. Në këtë ueb faqe çdo ditë publikohet një listë e matjeve të vazhdueshme të ndotjes së ajrit në botë. Shkupi sot në atë listë të zezë ishte i 37-i, pastaj vjen Tirana me ndotje prej 79.34 mikrogramë të grimcave PM10.

Tetova sot është qyteti më i ndotur në botë. Sipas faqes së internetit Numbeo, me seli në Serbi, Tetova është e para në listë. Ka një indeks prej 101.35 mikrogramë të grimcave PM10 në ajër. Kjo është disa herë më shumë se në Pekin, Sao Paulo dhe shumë kryeqytete të tjera të botës. Në këtë ueb faqe çdo ditë publikohet një listë e matjeve të vazhdueshme të ndotjes së ajrit në botë. Shkupi sot në atë listë të zezë ishte i 37-i, pastaj vjen Tirana me ndotje prej 79.34 mikrogramë të grimcave PM10.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *