Home / Lajme / Maqedoni / Tetovari ia djegë shtëpinë kushëririt (VIDEO)

Tetovari ia djegë shtëpinë kushëririt (VIDEO)

Tetovë, 20 Tetor – Dje rreth orës 15.00, 69-vjeçari Q.I nga fshati Gajre, në rrethana të pasqaruara, ka shkaktuar zjarr në shtëpinë e I.H (26) në Gajre, në të shtëpi ka jetuar D.H, të cilët kanë qenë të afër të tij.

Nga zjarri i shkaktuar është djegur kulmi i shtëpisë, kati përdhesë, dhe gjithashtu është dëmtuar edhe fasada e objektit.

Me intervenimin e zjarrfiksëve të Tetovës, për një kohë të shkurtë zjarri është lokalizuar. Është kryer hetim në vendngjarje, dhe janë konstatuar s shkaqet dhe gjithcka tjetër qe ndërlidhet me zjarrin, përderisa dëmi material vlerësohet të jetë diku rreth 10-mijë euro, transmeton Televizioni Koha.

Gjashtëdhjetë e nëntë vjeçari është thirur për bisedë në stacionin policor në Tetovë dhe më pas është lënë i lirë. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *