Home / Lajme / Maqedoni / Vjedhje në Drenovec, vidhen arë me vlerë 7000 euro

Vjedhje në Drenovec, vidhen arë me vlerë 7000 euro

19 tetor-
Përmes derës së pa mbyllur, domethënë, nëpërmjet dritares së bodrumit, kanë hyrë në shtëpi, dhe kanë kontrolluar plotësisht të hapësirat nëpër dhomat dhe në një nga dhomat e gjumit mbi raft kanë gjetur dhe kanë marr dy kutia prej metali me bizhuteri ari (zinxhirët, rrathë, gjerdan, etj).

Persona të panjohur dje në mes orës 18 dhe 20, kanë kryer grabitje në shtëpinë e A.S 38-vjeçar, e vendosur në lagjen “Drenovec-Poroj”, njofton SPB-Tetovë.

Përmes derës së pa mbyllur, domethënë, nëpërmjet dritares së bodrumit, kanë hyrë në shtëpi, dhe kanë kontrolluar plotësisht të hapësirat nëpër dhomat dhe në një nga dhomat e gjumit mbi raft kanë gjetur dhe kanë marr dy kutia prej metali me bizhuteri ari (zinxhirët, rrathë, gjerdan, etj).

Stolia e arit e konfiskuar, gjithsej vlera e të cilit, sipas pronarit është vlerësuar në 427 mijë denarë, pa u vënë re nga askush, janë larguar nga shtëpia.

Është bërë inspektimit dhe po punohet për të sqaruar dhe për zbuluar grabitësit.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *