Home / Lajme / Maqedoni / Zjarr në burgun e Tetovës , 5 të lënduar

Zjarr në burgun e Tetovës , 5 të lënduar

29 tetor-Kryeshefi I ndihmës së shpejtë në Tetovë Gëzim Nuredini ka theksuar ndihmë mjekësore u është dhënë 5 personave pas zjarrit që shpertheu në burgun e Tetovës.

Në orët e mbërmjes të ditës së sotme një zjarr ka shpërthyer në Burgun e Tetovës që ndodhet afër Sektorit për Punë të Brendëshme.
Informacionet jozyrtare tregojnë për pesë të lënduarnë mesin e tyre të bugosur dhe një puntorë I burgut, njofton Tv Koha.

Kryeshefi I ndihmës së shpejtë në Tetovë Gëzim Nuredini ka theksuar ndihmë mjekësore u është dhënë 5 personave pas zjarrit që shpertheu në burgun e Tetovës, raporton Tv Koha nga vendi i ngjarjes.

“Të njejtit nuk janë në rrezik për jetën dhe u është dhënë ndihma e parë mjekësore”, tha Gëzim Nuredini, kryeshef I Ndihmës së Shpejtë në Tetovë, informon Tv Koha.

Në mesin e tyre ka edhe një polic i punsuar ne burg të lënduar.

Nga Policia e Tetovës vetëm kanë konfirmuar rastin duke na drejtuar tek autoritetet e burgut të Tetovës.Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *