Home / Lajme / Maqedoni / Zjarr në një depo në Sellcë (VIDEO)

Zjarr në një depo në Sellcë (VIDEO)

Tetovë, 28 Tetor – të martën mbrëma rreth orës 15.00 ka shpërthyer zjarr në një depo në fshatin Vicë, pronë e 32 vjeçarit Z.D.

Me siguri për shkak të pakujdesisë së faktorit njeri, të martën mbrëma rreth orës 15.00 ka shpërthyer zjarr në një depo në fshatin Vicë, pronë e 32 vjeçarit Z.D. Krahas pullazit të objektit poashtu janë përfshirë nga zjarri edhe 50 copa druri të gjatë nga 10 metre, rreth 100 metër najllon, 500 kilogram misër, 600 kilogram patate dhe ushqim për kafshët. Në këtë zjarr nuk ka të lënduar njerëz, ndërsa dëmi i përgjithshëm i shkaktuar sillet rreth 150 mijë denarë. Është kryer hetim dhe punohet në zbardhjen e plotë të këtij zjarri. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *