Home / Lajme / Maqedoni / Ahmeti ende nuk ka vendosur nëse do të vizitoj lagjen e trimave në Kumanovë

Ahmeti ende nuk ka vendosur nëse do të vizitoj lagjen e trimave në Kumanovë

10 nëntor-Shefi i shtabit qendror zgjedhor të BDI-së Bekim Neziri tha se vizita do të realizohet atëherë kur për këtë do të vlerësoj shtabi partiak zgjedhor

KumanovëEdhe gjashtë muaj nga aksioni policor në lagjen e Trimave në Kumanovë, Bashkimi Demokratik për Integrim, ende nuk e ka në agjendën e saj vizitën në këtë zonë të kryetarit të partisë, Ali Ahmeti. Shefi i shtabit qendror zgjedhor të BDI-së Bekim Neziri tha se vizita do të realizohet atëherë kur për këtë do të vlerësoj shtabi partiak zgjedhor.

“Kryetari Ahmeti, kuptohen konform strategjisë së fushatës zgjedhore që e përgatit shtabi qendror zgjedhor, atje ku duhet të merr pjesë, atje do merr pjesë, dhe një nga strategjitë ishte që kryetari i BDI-së të merr pjesë sot në komunën e Tearcës e nëse e shohim të arsyeshme të merr pjesë edhe atje, kuptohet që kryetari do merr pjesë edhe atje”, tha Bekim Neziri. Shef i shtabit zgjedhor.

Neziri ka komentuar edhe njoftimet për investimet në infrastrukturë në pjesët shqiptare, duke hedhur poshtë pohimet se autostradat ndërtohen vetëm në pjesën lindore të vendit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *