Home / Lajme / Rajon / Arestohet ne Shqiperi nje tetovar- pritet ekstradimi i tij ne Kroaci

Arestohet ne Shqiperi nje tetovar- pritet ekstradimi i tij ne Kroaci

02 tetor – 54-vjeçari Besir Ziberi, lindur në Tetovë, u arrestua gjatë kalimit në Qafë-Thanë.

Policia e Korçës ka arrestuar një shtetas të dënuar me 8 vjet burg në Kroaci dhe të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

54-vjeçari Besir Ziberi, lindur në Tetovë, u arrestua gjatë kalimit në Qafë-Thanë.

Gjatë kontrollit në sistem, 54-vjeçari rezultoi person i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Zagrebi (Kroaci) për “mashtrim komercial”. Arrestimi provizor i tij u bë me qëllim ekstradim

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *