Home / Lajme / Kronika e zezë / Bërvenicë:Burri reh gruan

Bërvenicë:Burri reh gruan

36 vjeçarja M.K nga Bervenica e Tetovës, dje ka raportuar dhunën në familje nga burri i saj D.K (45), i cili një kohë të gjatë në mënyrë psikologjike dhe fizike e ka dhunuar, njofton SPB-Tetovë.

Në pamundësi për të përballuar torturën, ajo ka ikur tek prindërit e saj, pas së cilës DK, i dehur në mëngjes ka shkuar atje dhe ka filluar të bërtas, për të debatuar dhe e ka kërcënuar atë se do ta vrasë, dhe është përpjekur që ta sulmojë edhe fizikisht.

Së shpejti, D.K është  arrestuar dhe në konsultim me prokurorin publik ai është mbajtur në Stacionin Policor Tetovë, për shkak se është raportuar edhe më parë për keqtrajtimin e gruas së tij, e cila ka kërkuar që dënim për keqtrajtimin e saj. Pas pastrimit të plotë të rastit D.K do të ndiqet me dorëzimin e duhur

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *